Арматура зі сталі чи з композиту? Як вибрати кращу?

Арматура зі сталі чи з композиту? Як вибрати кращу?

В будівництві поширені декілька видів арматури, наприклад, композитна або арматура зі сталі. Вибір першого чи другого виду залежить не тільки від прихильності класичному або сучасному способу будівництва, але й від того, яким типом будматеріалів зручніше користуватися на будмайданчику та які існують вимоги до конкретної будівлі. Від вибору комплектуючих, буде залежати успішність будівництва і міцність готової залізобетонної конструкції. Звісно, найпопулярнішим матеріалом для виготовлення арматурних стрижнів є стальна арматура така, як тут https://dimaxtd.com.ua/, але композитний аналог теж активно застосовується. Що ж вибрати сучасний чи класичний варіант? 

Основні мінуси та плюси арматурних стрижнів зі сталі

Сталеві арматурні прути використовуються при створенні каркасів та для укріплення фундаменту споруд. Цей спосіб, один з декількох варіантів високоякісного зміцнення майбутніх будівель. Такі прути також використовуються як компонент залізобетону, де вони зарекомендували себе стійким, надійним та ціпким будматеріалом. Основні переваги використання металевої арматури полягають у:

  • великому виборі сталевих прутів різних діаметрів та довжини;
  • стійкості до зовнішніх впливів, що мінімізує різного роду деформації та розриви;
  • універсальності використання у будь-яких сферах (побутовій, будівельній, промисловій тощо);
  • можливості поєднання стрижнів шляхом зварювання або з’єднанням за допомогою проволоки;
  • тривалої експлуатації конструкції з використанням сталевих елементів.
8fa54b1ca1c675cf81059f6b64f5c9f2.jpg

Велика кількість переваг робить використання металевих стрижнів ефективним рішенням для архітектурних і дизайнерських проєктів будівництва. Однак є й певні недоліки у звичайної арматури, а саме:

  • низька корозійна стійкість, через що використання таких конструкцій у місцях з підвищеним рівнем вологості стає проблематичним;
  • високий рівень електропровідності;
  • будівлі з щільними металевими каркасами матимуть більшу масу.

Будь-які плюси та мінуси сталевої арматури необхідно враховувати ще на початку формування майбутнього проєкту.

Використання прутків з композиту 

Композитна арматура є надійною частиною будь-яких сталевих конструкцій. В будівництві використовується віднедавна і виготовляється за допомогою декількох компонентів, наприклад, ровінгу та сполучника. Це може бути базальтове, скляне волокно та різних смоли, які використовуються як зв’язувальний елемент. Отриманий сплав, в залежності від свого типу, має гарні фізичні властивості та значно спрощує процес будівництва. Варто використовувати композитну арматуру якщо:

  • невелика вага спорудженої будівлі має пріоритет;
  • розташовуватися майбутній проєкт буде в зоні підвищеної вологості.
Стеклопластиковая арматура  Композитная арматура. Применение для фундамента. Содержание Что хорошо, а что — не очень. Металлическая арматура, как обязательный компонент практический всей номенклатуры железобетонных изделий, пожалуй, единственный строительный материал, который до недавнего времени был безальтернативен.    #stroitelinfo.ru #ремонт #строительство #стройка #дизайн #Стеклопластиковаяарматура

Конструкції з використанням композитних стрижнів сучасні. Їх доцільно використовують там, де застосування сталевих прутів не є обґрунтованим рішенням. Такі вироби мають малу вагу, вологостійкі та не створюють перешкод радіосигналам. 

За багатьма показниками композитна арматура краще сталевої, але вона не ідеальна. Тому тип прутків варто обирати враховуючи цілі будівництва та додаткові можливості.