Чотири правила, як вибрати ліжко в спальню

Чотири правила, як вибрати ліжко в спальню

​​​​Якість нашого сну багато в чому визначає і якість нашого життя в цілому. Погодьтеся, що людина, яка не виспалася, має поганий настрій, погане самопочуття, знижену працездатність, і взагалі, таку людину ніщо не радує.

Тому так важливо забезпечити собі повноцінний здоровий сон. Для цього необхідно дотримуватися кількох правил: лягати не пізніше 22-00, забезпечити надходження свіжого повітря в спальню, не наїдатися на ніч і не захоплюватися переглядом серіалів або серфінгом соціальних мереж перед сном.

Але одним із найголовніших чинників — запорукою гарного сну — є правильно обране ліжко у спальню. Тому, як не помилитися у виборі, і присвячена наша стаття.

Розмір ліжка в спальню

Спочатку визначимося у термінах. У спального ліжка є два види розмірів: звичайні габаритні розміри по крайніх точках: довжина, ширина і висота, — і розмір спального місця. Останній, фактично, це розмір матраца, який необхідний для даного ліжка.

Саме розмір спального місця ми маємо на увазі, коли говоримо про зручність сну на тому чи іншому ліжку.

Довжина спального місця

Довжина спального місця ліжка, як кажуть нам фахівці, повинна бути ріст людини + хоча б ще 15 см. Стандартною довжиною спального місця ліжка на українському ринку є довжина 200 см — в принципі, досить для людини із ростом до 185 см. А що робити більш високим людям, якщо для більшого ліжка в спальні просто немає місця? Обирайте ліжко з низьким узніжжям – таке узніжжя не буде заважати витягнути ноги і за межі ліжка.

Ширина спального місця

По ширина ліжка для спальні бувають односпальними, полуторними і двоспальними.

Мінімальна ширина ліжка для одного користувача визначається легко: ляжте на ліжко, з’єднайте руки на потилиці і максимально розправте лікті. Так ви з’ясуєте мінімально необхідну ширину спального місця для вас.

Стандартна ширина спального місця на українському ринку — це 80 см, 90 см, 120 см (для однієї людини), 140 см (полуторне) і 160 см і 180 см (двоспальне ліжко).

Висота ліжка

Необхідна висота ліжка теж залежить від вашого росту. Зараз ми говоримо не про висоту узголів’я: у сучасних спальних ліжках бувають узголів’я висотою і більше ніж 150 см, — а про те, на якій висоті знаходиться верхній край матраца, що лежить на вашому ліжку.

На думку фахівців, оптимальний варіант — це коли ви сидите на ліжку, як на зручному стільці. Нижчі ліжка не зручні у користуванні: на них важко сідати, і з них важко вставати.

Форма ліжка

Із вибором форми ліжка все просто: при всьому багатстві вибору особливої ​​альтернативи прямокутному ліжку немає. Безумовно, і круглі, і овальні, і закруглені з одного боку спальні ліжка присутні на ринку. Але потрібно розуміти, що таке ліжко — скоріше дизайнерська забаганка, ніж зручність у користуванні.

Якщо розміри вашої спальні дозволяють, ліжко може бути і круглої форми. У звичайних спальних кімнатах краще, як і сказано вище, віддати перевагу прямокутної моделі.

Матеріал, з якого виготовлено ​​ліжко

Ще якийсь час назад варіантів було тільки два: спальні ліжка з дерева і ковані спальні ліжка з металу. Сьогодні вибір набагато ширше: до вище згаданих ліжок додалися, як недорогий варіант, ліжка з ДСП, більш вартісні, але стильні і якісні ліжка з МДФ, як сучасні, так і класичні, і, нарешті, м’які ліжка, оббиті тканиною, шкірою або шкірі замінником.

І це ми ще не сказали про ротанг. Правда, ротангові ліжка втрачають зараз свою актуальність і поступово йдуть з українського ринку.

Якому з варіантів віддати перевагу — тут немає одного правильного рішення. Відповідь в тому, в якому саме стилі і в якому кольорі оформлена ваша спальня, який у вас бюджет і навіть наскільки тепло у вашому приміщенні.

Інші нюанси при виборі ліжка

Про що ще ми не згадали?

По-перше, про колір, тобто якого кольору мають бути ваші меблі в спальні. В радянські часи перевагу, якщо була можливість, надавали спальним гарнітурам, виконаним в одному кольорі і одній стилістиці. Зараз дизайнери відійшли від такого рішення. В сучасній спальні ліжко і приліжкові тумби можуть бути різного кольору і навіть різного дизайну. Дуже актуальним є біле ліжко в спальню, але в цьому випадку обирайте матеріал, який буде легко очистити від плям та забруднень.

Головне, звертайте увагу на якість виробу, репутацію її виробника і наявність сертифікатів про те, ліжко виготовлена ​​з екологічно безпечних матеріалів.

По-друге, що дуже важливо для власників невеликих квартир без додаткового місця для зберігання речей, це те, що спальні ліжка з шухлядами – це не тільки здоровий сон, але й місце для ваших ковдр, постільної білизни і навіть сезонних речей.

У будь-якому випадку віддайте перевагу якісному ліжку від перевіреного виробника. І прокидайтеся потім щоранку в гарному настрої!