Для чого та яка арматура допомагає створити надійний і міцний фундамент?

Для чого та яка арматура допомагає створити надійний і міцний фундамент?

Арматурні прути — один з основних елементів будь-якої будівельної конструкції. Від якості арматури залежить довговічність та міцність фундаменту і як наслідок, всієї споруди. Закладання надійного та якісного фундаменту залежить від декількох факторів:

  • вид залізобетону;
  • його якість та пропорції; спосіб армування;
  • також зварення спеціальної арматурної сітки. 

Вибрати арматуру тут можна для будь-яких цілей, і не лише для розробки фундаменту.

64624ba368736.webp

Види арматурної сітки та сфера їх застосування

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує споживачам величезну кількість будь-яких типів арматури. Ці матеріали виготовляються різними способами в залежності від призначення, а саме:

  • Легка арматурна сітка — конструкція із прутів діаметром до 12 міліметрів, як правило класу А-II, чи А-III. Такого роду елементи використовують для опори в будівництві невеликих проєктів.
  • Важка арматурна сітка виготовляється з більш масивних прутів, діаметром понад 12 міліметрів. Така арматура використовується у будівництві масштабних конструкцій і може позначитися буквою «П», що вказує на збільшене щеплення з бетоном. 

Розрізняють типи матеріалів також за діаметром стрижнів. Виходячи з цих особливостей сітка з арматури буває: рулонною та пласкою. Рулонна — це дріт діаметром від 3 до 5 мм. Цей діаметр дозволяє скручувати сітку в рулон.

Пласка — більш масивна та жорстка, її неможливо згорнути, тому на будівництво вона доставляється переважно у цілісному вигляді. Застосовується як для зміцнення фундаменту, так і для виробництва різних залізобетонних елементів. 

Від типу арматури залежить і форма комірки. За цим еталоном вироби поділяються на квадратну форму та прямокутну. Квадратні — симетричні та мають однакову відстань між поперечними та поздовжніми стрижнями, а прямокутні — велику різницю у проміжках. 

64624bb9c230e.webp

Особливості використання сітки для армування 

Арматурні сітки використовуються в будівельних роботах, де є необхідність оптимізувати процеси на об’єкті та зміцнити фундамент майбутніх будівель. Сітка для армування рівномірно розподіляється по всій площині основи, на відміну від звичайного армапоясу. Це підвищує ефективність будівельного процесу без необхідності продовження термінів здачі об’єкта. Сітка для армування, де використовується арматура 10 мм — дуже популярний елемент будівництва. Вона дозволяє швидко зводити як житлові масиви, так і промислові будівлі різного призначення. Для армування опорних елементів конструкцій з залізобетону та виробів які піддаються значним навантаженням, наприклад тунелі або мости, як правило, використовується арматура А-400.

Застосування такої сітки значно зміцнює конструкцію, що в майбутньому подовжує термін експлуатації будови. Якщо в процесі будівництва використовується якісний залізобетон, то фундамент буде надійним і довговічним.