Корисна інформація про породи котів та кішок

Корисна інформація про породи котів та кішок

Такі породи кішок, як мейн-кун, регдолл і британська короткошерста, користуються особливою популярністю у новачків, оскільки вони лагідні і товариські. Крім того, вони не пред’являють великих вимог до людей і житла. Такі porody kotiv, як бенгальська або саванна, навпаки, потребують більш досвідчених «відкривачів». Їм потрібно багато активності, достатньо простору навколо і досить багато уваги. В основному застосовується наступне правило: всі представлені тут породи підходять для сімей з дітьми. Звичайно, не варто забувати, що кожна тварина має свій характер, особисті уподобання і антипатії.

Найпопулярніші породи котів та кішок

Породи кішок бувають різними, і кожна з них має свої помітні особливості. Нижче наведено кілька популярних порід котів і те, на що можуть розраховувати їх власники.

  • Абіссинська: Популярна порода кішок, абіссінці елегантні та королівські на вигляд. Хоча вони ласкаві, вони, як правило, не є домашніми кішками, але відомі своєю допитливістю та грайливістю. Ці кішки бувають чотирьох різних рудих забарвлень.
  • Мейн-кун: Ці кішки отримали свою назву від легенди про те, що вони є чимось середнім між кішкою та єнотом. Це не так, але мейн-куни є одними з найбільших порід кішок у світі і мають шерсть і хвости, що нагадують шерсть дикого єнота. Орієнтовані на людей, розумні та легкі в спілкуванні — ось деякі риси, пов’язані з цією породою.
  • Перська: Перси мають подряпані мордочки та шовковисту, струмливу шерсть. Вони, як правило, тихі та лагідні, і будуть дарувати безумовну любов власникам. Їм може знадобитися деякий час, щоб звикнути до нових людей.
  • Сіамська: Ці кішки зовні схожі на бірманських, а також родом з Таїланду. Коричневі лапи та блакитні очі надають їм вражаючого вигляду. Вони досить балакучі та дуже розумні.

Кімнатна або вулична кішка?

Деякі кішки мають особливо сильний потяг до «свободи» і не повинні вважатися кімнатними. Такі кішки, як британська короткошерста і бірманська, перська, турецька ангорська і мейн-кун, як правило, відчувають себе комфортно в приміщенні. Тим не менш, жодна кішка не буде задоволена життям виключно в приміщенні.

Скільки існує порід кішок?

Дивовижно: існує понад 200 порід собак, але лише близько 40 порід котів. Собак почали розводити ще в 13 столітті, котів — тільки з першої половини 20 століття.

Породи котів не так сильно відрізняються за зовнішнім виглядом, як породи собак.

Собак виводили для виконання певних завдань: Для полювання в борсуковій норі (такса), для допомоги в ловлі риби (ретривер) або для полювання (хорт). Однак, оскільки кішки вперто відмовляються брати на себе змістовні завдання (тільки забави!), виводилися тільки забарвлення шерсті і довжина шерсті.