Це іноземне слово прийшло до нас вже досить давно. Воно жваво використовується людьми у різних сферах, а в деяких взагалі є частиною назви спеціалізації чи професії. І щоб краще розуміти, що мається на увазі під словом «креатив» сьогодні, давайте розберемося в значенні цього слова.

Термін «креатив» прийшов до нас з англійської мови, де прикметник «creative» перекладається як «творчий». В українській мові це слово є іменником та означає певний творчий процес та його результат. Треба розуміти, що слова «творчість», «креатив» та навіть «креативність» мають різне значення. Дивіться:

– Творчість – це процес діяльності, коли створюються якісь матеріальні або духовні цінності.

– Креативність – це творчі здібності людини, можливість створювати нові ідеї, що відрізняються від традиційних чи загально прийнятих схем мислення.

– Креатив – результат творчої роботи людини, що володіє креативністю.

Нащо потрібні креативність та креатив?

Креативність як риса людини є показником її зацікавленості у пошуку нестандартних рішень, вміння дивитися на звичайні речі під новим кутом, здатності ризикувати та пробувати нове. Насправді, це корисна риса, яка сьогодні допомагає виділятися та досягати своїх цілей. Є велика кількість професій, що потребує саме креативності. Особливо це стосується сфери реклами.

Креатив є невід’ємною частиною просування продуктів та послуг. Бренд не може існувати, якщо креатищики не дбають про нього. Існують спеціальні креативні агентства, в яких креатив – це щоденна робота. В таких агентствах розробляються унікальні концепції, ідеї та сценарії, створюються нові назви та слогани, знімаються та виготовляються захоплюючі рекламні ролики. Тобто тут справжня концентрація креативу!

Дехто вважає, що креатив потребує натхнення. І от сидять собі креативщики та чекають, коли ж до них завітає муза. Насправді, це не так. Креатив народжується у постійній роботі, у творчому процесі та завдяки суспільній роботі. Креативність – це навик, який можна прокачувати. І це корисно не тільки для рекламщиків, а й для будь-кого.

Як прокачати креативність?

Існує безліч рекомендацій та способів, що можуть допомогти розвинути в собі рису креативності. Але окрім підручникових правил є загальнолюдські. Щоб бути креативним, потрібно бути уважним до світу. Подорожуйте якомога більше, детально занурюючись у нові місця та враження. Намагайтеся більше читати різної літератури та відвідувати цікаві культурні заходи. Спілкуйтеся з людьми різних професій та аналізуйте їх звички, принцип мислення та інше. Не цурайтеся нового: шукайте цікаві варіанти вирішення проблем, пробуйте несподівані для себе заняття, будьте дещо нелогічним та не бійтеся діяти нестереотипно. Креатив – це звичка, якщо захотіти – її можна здобути, розвинувши свою креативність.