Плануючи інвестування накопичень на депозитний рахунок, важливо впевнитись, що гроші будуть обов’язково збережені та примножені. А отримати таку гарантію можна лише у випадку співпраці з надійною фінансовою установою. Хронічна нестабільність, характерна для української економіки, призводить до того, що теперішній банк-лідер може стати аутсайдером вже через кілька років. Ось чому, при виборі інвестиційного інституту, слід оцінювати його показники комплексно та в динаміці. Розглянемо основні параметри, які заслуговують уваги.

Шукаємо надійний банк для депозиту. Що потрібно знати?

Важливі моменти

Обираючи надійний банк аби оформити депозит, важливо врахувати наступні показники:

  • Скільки років установа працює на ринку. Якщо вам довелося знайти інвестиційні програми с дуже привабливими відсотковими ставками, ймовірно, їх пропонує банк-новачок. Організація, яка існує всього 3-5 років, а то й менше, ще не заслуговує довіри. Краще вкласти свої гроші на рахунок фінінституту, що має багаторічну історію розвитку.
  • Позицію в рейтингах протягом останніх трьох років. Щорічно авторитетні економічні видання публікують рейтинг-листи кредитних, інвестиційних та інших установ. Достатньо оцінити рейтинги від кількох порталів, журналів – і можна одразу ж визначити групу банків, що фігурують в кожному з них. Аналітика за останні роки дозволить простежити за тим, стабільно фінансовий інститут займає високі позиції чи він зробив крок уперед лише в минулому сезоні.
  • Динаміку розвитку депозитного портфелю. Важливо оцінити стабільність та надійність банку саме на предмет інвестиційного сервісу. Якщо кількість вкладників та загальна сума депозитного портфелю щорічно зростають, це свідчить про довіру громадян до банку. У протилежному ж випадку слід двічі подумати, перш ніж довіряти свої гроші сумнівній установі.

У процесі такої комплексної оцінки вдається обрати 2-5 банків, що заслуговують уваги. Але необхідно прийняти остаточне рішення, аби вкласти гроші найбільш вигідно. Для цього варто взяти до уваги кілька показників:

  • Валютність. Важливо, аби рахунки були доступні у тій валюті, в якій ви збираєтесь відкривати депозит.
  • Інвестиційні строки. Депозит можна оформити як на місяць, так і на рік чи більше. Впевніться, що банк пропонує той варіант, який вам потрібен.
  • Відсоткова ставка. Чим вищий цей показник, тим більшим буде прибуток на вкладені кошти. Але занадто високі ставки мають вас насторожити.
  • Нарахування та виплата відсотків. Прибуток може виплачуватись щомісячно або в кінці строку. Якщо це не впливає на відсоткову ставку, обирайте програми з регулярною виплатою доходу.
  • Можливість поповнення рахунку. Ймовірно, через певний час ви створите нові накопичення та забажаєте знову їх вкласти задля отримання прибутку. І дуже добре, якщо оформлений депозит передбачає таку можливість.

Хочете інвестувати гроші з гарантією їх збереження та отримання прибутку? Тоді саме зараз розгляньте депозитні програми Банку Кредит Дніпро!