Туристичні намети: види, особливості, критерії вибору

Туристичні намети: види, особливості, критерії вибору

Захоплюючі піші походи, далекі подорожі та відпочинок на природі передбачають наявність у людини спеціального екіпірування та спорядження. Залежно від мети та складності маршруту, список необхідних речей може бути різним. Проте є речі, які входять у спорядження «за замовчуванням» — це рюкзак, туристичний намет, ліхтар, похідний казанок тощо. У будь-якому переліку необхідного спорядження намет є головним його елементом, оскільки в поході використовується як тимчасовий будинок.

Туристичні намети: види, особливості, критерії вибору

У магазинах сьогодні можна побачити величезну різноманітність наметів, які між собою відрізняються безліччю критеріїв:

 • обсяг намету,
 • призначення,
 • кількість спальних місць,
 • кількість входів, секцій, вікон та дверей,
 • наявність/відсутність тамбуру,
 • форма, та способи кріплення та ін.

Як тимчасовий будинок, залежно від поставлених людиною завдань, намет має відповідати конкретним вимогам. В інтернет-магазинах та звичайних торгових точках представлений широкий асортимент наметів для туризму. Серед різноманітності їх модифікацій, правильно вибрати намет для туризму обивателю, часом досить складно.

Основні види туристичних наметів

Ключовими можна назвати три види наметів для туризму.

Для походу

Це намети універсального типу, які зручні та можуть бути використані для короткострокових походів. Їхня основна відмінність — невелика висота, тому в наметі такого типу зручніше лежати, стояти на повний зріст не вийде, сидіти теж буде не дуже зручно. Легкі та прості конструктивно, вони легко вміщують у похідний рюкзак, але не забезпечують достатнього комфорту.

Для кемпінгу

Такого типу намети є спеціалізованими — вони призначені безпосередньо для кемпінгу. Характеризуються великими габаритами та чималою вагою, тому їх зручніше транспортувати автотранспортом. Кемпінговий намет для туризму пішки не призначений через свою велику вагу. Такі намети ідеально підходять для відпочинку великої родини, оскільки:

 • можуть бути оснащені кількома (частіше двома) тамбурами, кімнатами та входами;
 • характеризуються високою стелею, дозволяючи стояти і ходити на повне зростання і забезпечуючи людей, які проживають у такому наметі, достатнім простором та об’ємом повітря;
 • в кемпінговій наметі легко розміщуються меблі для кемпінгу — складні ліжка, стільці, шафи та столи;
 • обладнані москітними сітками на вікна та двері;
 • мають навіси від сонця;
 • добре вентилюються.

Встановлювати кемпінгову намет необхідно на рівну площину, сам процес її встановлення вимагає від людини досвіду та вправності. Та й ціна туристичного намету для кемпінгу набагато вища, ніж у звичайного похідного намету для пішого туризму.

Для трекінгу

Це особливий вид наметів, пристосованих для походів у гірську територію. Трекінгові намети є легким і мобільним спорядженням, характеризуються невеликою висотою і різними формами. Вони більш стійкі до негоди та поривчастого вітру, не пропускають мороз та вологу.

Намети всіх груп, перерахованих вище, між собою відрізняються габаритами, призначенням, сезонністю та різними конструктивними особливостями. Всі вони в різних модифікаціях представлені в асортименті в інтернет-магазині вітчизняної компанії Terra Incognita. Якісно виготовлені, красиві, надійні, вони виготовлені найпопулярнішими брендами та мають гарантію від виробника.

Вигідно купити намет туристичний у Києві, Харкові, Запоріжжі та інших містах України ви можете в інтернет-магазині Terra Incognita. У нас ви знайдете демократичні ціни, якісні товари та швидке обслуговування.

Обсуждение закрыто.