Які акустичні колонки обрати для квартири?

Які акустичні колонки обрати для квартири?

Насолоджуватися улюбленою музикою в ідеальній якості, дивитися фільми з ефектом присутності можна, якщо правильно підібрати акустику. На щастя розмаїття акустичних колонок дозволяє обрати оптимальний варіант для себе — бюджетну комп’ютерну акустику чи повноцінну систему з декількох сателітів та сабвуфера. На що саме звернути увагу, обираючи акустичні колонки — у цій статті.

Sonus Faber Homage Vox

Базові характеристики

Перший критерій, на котрий звертаємо увагу – тип акустики:

  • активна,
  • пасивна,
  • активно-пасивна.

Найбільш затребуваною вважається активна акустика, в котрій інтегрований підсилювач потужності. Завдяки підсилювачу звучання відрізняється глибиною та чистотою, завдяки широкому частотному діапазону. Активна акустика проста в підключенні, її можна встановлювати в будь-якому місці кімнати: біля телевізора чи на робочому столі. До того ж вам не потрібно спеціально підбирати підсилювач, потужність якого співпадає з акустикою.

Пасивна акустика стосується професійного класу, тому має дорожчу ціну. Комбінацію пасивної акустики і зовнішнього підсилювача використовують, коли необхідно отримати звучання hi-end класу.

Активно-пасивна акустика не має підсилювача, але в комплект входить сабвуфер.

Визначаємо потужність

Ця характеристика впливає не тільки на гучність, але й на якість звучання, глибину. Слід враховувати верхній і нижній поріг потужності. В діапазоні від 20 до 120 Вт, нижній поріг буде мінімально допустимою потужністю для якісного звучання. верхній поріг — гранично допустима потужність, при перевищенні якої акустика може згоріти.

Акустичні системи представлені в широкому діапазоні потужностей — від 50 Вт до 700 Вт. Найпростіше обирати потужність, враховуючи розміри приміщення. Для кімнати площею 20 метрів підійде акустика потужністю до 80 Вт, 35 метрів — від 150 Вт.

Формат акустичної системи

PMC Twenty 21

Найпростіший та бюджетний комплект — дві колонки. Найчастіше такий формат обирають для підключення до комп’ютера. Також можна обрати формат 2.1 — дві колонки і сабвуфер. Якщо ви потребуєте глибшого та яскравішого звучання, тоді обирайте комплект 3.1 чи 5.1.

Комплекти з п’яти колонок та сабвуфера ідеально підходять для домашнього кінотеатру. Ви можете поставити сабвуфер і центральний канал біля телевізора чи монітора, сателіти поставити збоку, розвісити на стінах позаду глядачів.

Компактні саундбари — потужне звучання в маленькій колонці

Останніми роками набирають популярність саундбари. Головна відмінність цього пристрою полягає в тому, що всередині компактного корпусу розміщено декілька динаміків та електронні плати. Динаміки створюють звукові хвилі, котрі відбиваються від стін, створюючи потужний звук, об’ємну звукову картину.

Обираючи саундбар, ви отримуєте значну економію місця, адже цей пристрій займає місце, приблизно як один сабвуфер.

Серед інших переваг варто відзначити:

  • якісне, професійне звучання;
  • зручність керування;
  • підтримка бездротової передачі сигналу;
  • зчитування аудіо сигналу будь-якого формату.

В магазині ShowTime ви можете обрати акустичну систему будь-якого формату, для маленьких чи великих приміщень.